0سبد خرید
پد گلخانه چیست؟

پد گلخانه صفحه‌ای ضخیم و موج‌دار در اندازه‌های مختلف است که از جنس کاغذ کرافت ساخته می‌شود. به این نوع پد که به عنوان سیستم سرمایش گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، پد سلولزی نیز می‌گویند. این پدهای مخصوص روی قاب آلومینیوم یا گالوانیزه مستقر می‌گردند و عملکردی مشابه پوشال‌های تعبیه شده در کولرهای آبی معمولی دارند. اما کیفیت پدهای سلولزی نسبت به پوشال‌ها بیشتر است و میزان بازدهی این نوع پدها نیز حدود 12 درصد افزایش یافته است. شرکت نیکاسان به عنوان تامین‌کننده و توزیع‌کننده انواع پد سلولزی آماده ارائه خدمات و لیست قیمت به شما مشتریان گرامی است. در این مقاله با ویژگی‌های پدهای گلخانه و اهمیت استفاده از آن‌ها آشنا می‌شوید.

پد گلخانه چیست

ویژگی های پد گلخانه چیست؟

سیستم خنک‌کننده پد و فن نوعی سیستم سرمایشی گلخانه مناسب برای خنک کردن سالن‌های گلخانه و مرغداری‌ها در مناطق خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود. در سیستم فن و پد گلخانه هوای گرم و خشک برای جذب رطوبت از پدهای سلولزی عبور داده می‌شود. سپس هوا توسط فن‌های مخصوص مکنده از روی پدها عبور کرده و به بیرون گلخانه می‌رود. البته نصب این فن‌ها در خلاف جهت باد است. این عملیات باعث خنک شدن هوای سالن می‌گردند. سیستم پد و فن به نام خنک‌کننده رطوبتی نیز معروف است. پدهای سلولزی گلخانه از چند ورق کاغذ سلولزی تشکیل شده‌اند که به صورت عمودی روی دیوار عرضی یا طولی سالن نصب می‌شوند. این پدها با استفاده از لوله‌های تعبیه شده در بالای خود و مکش آب توسط پمپ مرطوب می‌گردند. سایز لوله‌ها برابر با 1.25 اینچ است و طول آن‌ها نباید از 15 متر تجاوز کند. پدهای سلولزی و سیستم‌های خنک‌کننده باید توانایی بالایی در جذب آب داشته باشند. از طرفی این پدها به دلیل ساختار همگن و یکنواخت خود آب را به صورت یکسان در همه بخش‌های پد پخش می‌کند. در این صورت باد خنک و مرطوب به همه نقاط گلخانه می‌رسد. برای ساخت کاغذ مخصوص پدهای گلخانه از چوب درختانی مانند بامبو، کاج و کنف بهره می‌برند. کاغذها به صورت منظم و موج‌دار داخل سیستم مرطوب‌کننده قرار می‌گیرند و مقدار زیادی آب را پخش می‌کنند. در واقع هر پد سلولزی توانایی جذب 100 لیتر آب را دارد. همچنین این محصولات به واسطه داشتن ضخامت 10 سانتی‌متر بازدهی بیشتری نسبت به پوشال‌های معمولی دارند. برای این فن‌های خنک‌کننده نیز عرضی برابر با 60 سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود. ارتفاع پدهای سلولزی گلخانه با توجه به سازه گلخانه و درخواست مشتری متغیر است، اما به طور معمول ارتفاع 1 الی 2 متری استاندارد است.

ویژگی های پد گلخانه چیست؟

چرا باید از پد گلخانه استفاده کرد؟

بسیاری از افرادی که قصد راه اندازی گلخانه یا مرغداری را دارند، استفاده از پدهای سلولزی را ترجیح می‌دهند. این انتخاب به دلیل کیفیت بالاتر و بازدهی بهتر این محصولات نسبت به پوشال و سایر محصولات مشابه موجود در بازار است. در برخی از مناطق کشور نیاز به تجهیزات سرمایشی با کارایی بالا است. همچنین در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و سالن‌های تهیه و نگهداری مواد غذایی به دستگاه‌هایی برای خنک کردن محیط نیاز است که از شیوع بیماری نیز جلوگیری کنند. پدهای سلولزی به واسطه خاصیت ضد باکتری خود از ورود گرد و غبار و سایر آلودگی‌های موجود در هوا به محیط سالن‌های صنعتی و گلخانه ممانعت به عمل می‌آورند. کیفیت پد گلخانه از جنس سلولز به گونه‌ای است که در محیط‌های گرم و خشک عملکرد بالاتری را از خود نشان می‌دهند. علاوه بر این پدهای سلولزی در مقایسه با پوشال‌های معمولی قدرت خنک‌کنندگی بیشتری دارند. همچنین این پدهای گلخانه به صورتی ساخته شده‌اند که خاصیت خود شویندگی دارند. به همین دلیل میزان رسوب‌گذاری در این محصولات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و عملیات رسوب‌زدایی به راحتی صورت می‌گیرد. پدهای سلولزی با عایق کردن محیط عاملی موثر در کاهش مصرف انرژی محسوب می‌شوند. این عملکرد تاثیر مثبتی در کمتر شدن میزان افت فشار در محوطه دارد. همچنین با بکار بردن این نوع پدها در گلخانه نگران افتادگی آن‌ها نباشید، زیرا آن‌ها ساختاری منظم و مستحکم دارند و به سادگی نصب می‌گردند. برای اطلاع از قیمت پد سلولزی گلخانه‌ای و انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و خرید این محصولات به وب‌سایت نیکاسان مراجعه کنید. البته استفاده از سیستم فن و پد گلخانه با محدودیت‌هایی نیز روبرو است:

  • در صورت استفاده از چنین سیستمی باید آب و برق کافی در اختیار داشته باشید.
  • این سیستم در مناطق دارای رطوبت زیاد کارایی قابل توجهی ندارد.
  • باید مراقب مسدود شدن روزنه‌های پد باشید.
نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
پشتیبانی 24 ساعته
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن