0سبد خرید
معایب هیتر برقی

هیتر گلخانه ایهیتر گلخانه ایممکن است با خود فکر کنید در مناطقی که گاز هنوز در اختیار مردم قرار نگرفته چطور گرما در زمستان تامین می شود؟ هیترهای برقی تأسیسات گرمایشی هستند که برای تولید گرما نیازی به استفاده از گاز ندارند و با جریان برق کار می کنند. نحوه ی عملکرد این دستگاه پرکاربرد اینگونه است که جریان الکتریکی دریافتی توسط دستگاه مستقیما به جریان گرمایی تبدیل می شود. این دستگاه که امروز در بسیاری از اتاق خواب ها دیده می شود مانند اتو عمل می کند. هیتر برقی را در چند نوع می توانید تهیه کنید. مزایای استفاده از هیتر برقی زیاد است ولی مانند هر دستگاه دیگری معایب مخصوص به خود را دارد. شما عزیزان می توانید برای خرید، استعلام قیمت و کسب اطلاعات تخصصی درباره هیتر مناسب گلخانه، مرغداری، دامداری و ... با کارشناسان نیکاسان تماس بگیرید.

عیوب هیتر برقی

هیترهای برقی شامل انواع هیتر از جمله هیتر گلخانه ای می شود، برخی از معایب این هیترها عبارتند از:

  • خطرآتش سوزی در اثر استفاده از هیتر برقی: یکی از بزرگترین معضلات استفاده از هیتر برقی در چند دهه ی اخیر خطر آتش سوزی های مکرر به علت داغ شدن بیش از حد المنت های هیتر بوده است که موجب شعله ور شدن اجسام نزدیک شده است و یا گاهی بعد از استفاده های مکرر از این دستگاه به دلیل تولید مستقیم گرما، روکش سیم ذوب شده و موجب آتش گرفتن خانه شده است.
  • خطر تماس آب با هیتر برقی در حمام و سرویس بهداشتی: بعضی از شهروندان مخصوصا در مناطق محروم به دلیل دسترسی نداشتن به گاز از هیتر برقی در محیط حمام برای گرم نگه داشتن این مکان استفاده می کنند. خطر تماس آب با این دستگاه برقی وجود دارد و در صورت اتفاق افتادن، عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد که می توان از برق گرفتگی و آتش سوزی یاد کرد.
  • خطر استفاده از هیتر برقی برای کودکان: در صورت استفاده از هیتر برقی اطمینان حاصل کنید که به هیچ وجه کودکان به سیم و المنت های داغ آن دست نزنند زیرا یک تماس ممکن است عواقب سنگینی داشته باشد.

عیوب هیتر برقی

معایب انواع خاص هیتر برقی

علاوه بر خطرات ذکر شده در بالا، برخی از مدل های هیتر برقی به طور خاص دارای معایب دیگری نیز هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

  • معایب هیتر برقی تابشی: همانطور که از اسم دستگاه پیداست این هیتر برقی گرما را به محیط می تاباند. به دلیل پرداختن بیشتر به زیبایی این نوع هیترها مسلما عملکردشان نسبت به انواع دیگر کمتر است و طراحی ظریف تری دارد. این نوع هیتر برقی شاید نتواند کل خانه یا یک مساحت تقریبا زیاد را گرم کند چون با ساطع کردن گرما به محیط، عمل می کند. نباید از این نوع هیتر در مقایسه با دیگر هیترها انتظار گرمای زیادی داشته باشید ولی یکی از بزرگترین مزیت های آن نداشتن صدای فن است که خیالتان را در شب آسوده می کند.
  • معایب هیتر برقی فن دار: خیلی از ماها وقتی کلمه ی فن را می شنویم به یاد صداهای آزار دهنده می افتیم که مدام در حال تکرار شدن هستند. بله درست حدس زدید. این هیتر از این قاعده مستثنا نیست و ممکن است صدای فن آن باعث رنجش شما در شب شود. یکی از معایبی که به این نوع هیترها وارد است صدای فن آن هاست، مزیتی که این هیتر دارد تولید گرمای زیادتر نسبت به نوع تابشی است. 
نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
پشتیبانی 24 ساعته
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن