0سبد خرید
عیب یابی جت هیتر گازی

هیترها بهترین وسایل برای ایجاد گرمای مورد نظر هستند. از جت هیترهای گازی بیشتر در گلخانه ها و مرغداری ها استفاده می شود. علاوه بر ده ها مزایایی که دارند گاهی ممکن است مشکلاتی برای این دستگاه ها مانند هر وسیله ی دیگری پیش آید که در ادامه به شایع ترین آن ها خواهیم پرداخت.

شایع ترین عیوب جت هیتر گازی

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای جت هیترهای گازی به وجود آید، عبارتند از:

  • خاموش شدن ناگهانی جت هیتر گازی و روشن نشدن آن: ممکن است مسیر ورود گاز به دستگاه ناگهان مسدود شده باشد که سبب وارد شدن شوک به هیتر شده و نتیجه آن خاموش شدن ناگهانی دستگاه و عدم روشن شدن مجدد آن است. گاهی ممکن است گرد و غبار در مسیر ورود گاز به دستگاه قرار گیرد و در دراز مدت انباشته شود. در این مورد ممکن است هیتر برای دقایقی روشن شود و سپس خاموش شود. در موارد اندکی نیز خرابی ترموستات می تواند موجب خاموش شدن ناگهانی دستگاه شود که بنابر نظر کارشناس یا باید تعمیر و یا تعویض شود.
  • گرم نکردن کافی فضا توسط جت هیتر گازی: با گرم شدن المنت های به کار رفته در هیترها این دستگاه ها شروع به تولید گرما می کنند اما گاهی ممکن است متوجه شوید که با توجه به میزان راندمان دستگاه و مسدود کردن تمام راه های هدر رفتن انرژی باز هم هیتر به اندازه ای که باید فضا را گرم نمی کند. فن هایی که در هیتر ها به کار می رود به منظور پخش بیشتر و سریعتر هوای گرم است. معمولا وقتی به چنین مشکلی برمی خوریم اولین حدس این است که فن دستگاه یا ازکار افتاده و یا سرعت لازم برای منتشر کردن گرما را ندارد و یا حتی ممکن است نیم سوز شده باشد. یک احتمال دیگر که در بین مشکلات جت هیتر گازی رایج است قطع شدن یکی از اتصالات المنت های دستگاه می باشد که موجب می شود دستگاه گرمای کافی تولید نکند.
  • گرم نشدن المنت های جت هیتر گازی : در چنین مواردی دستگاه به خوبی خاموش و روشن می شود و حتی فن نیز به خوبی عمل می کند اما المنت ها به هیچ عنوان گرم نمی شوند و تولید گرما نمی کنند. ممکن است اتصال المنت های دستگاه کاملا قطع شده باشد. البته گاهی نیز در عیب یابی جت هیتر گازسوز می توان در چنین موردی به خرابی ترموستات نیز فکر کرد زیرا خراب شدن این قطعه مشکلی مانند گرم نشدن المنت های هیتر را به دنبال دارد.
  • روشن نشدن فن جت هیتر گازی: اولین فکری که هنگام مواجه شد با این مشکل ممکن است به ذهن شما و یا کارشناس مربوطه خطور کند خراب شدن کلید فن هیتر است که باید عیب یابی شود.

شایع ترین عیوب جت هیتر گازی

رفع عیب جت هیتر گازی

تمام خرابی های مطرح شده در بالا از رایج ترین مواردی بوده اند که تا الان پیش آمده است. همه موارد ذکر شده قابل تعمیر است اما گاهی هزینه تعمیر یک قطعه با خرید قطعه ای تازه تفاوت چندانی ندارد، لذا تعمیرکار های مربوطه پیشنهاد می کنند که قطعه را تعویض کنید تا خیالتان بابت هزینه ای که می کنید راحت شود.