0سبد خرید
علت خاموش شدن جت هیتر گازوئیلی

جت هیترها یکی از بهترین محصولاتی هستند که به گرم کردن محیط پرداخته و به دو دسته برقی و گازوئیلی تقسیم می شوند. هر یک از این هیترها دارای مخشصات مربوط به خود هستند که هر کدام معایب و مزایایی دارند. یکی از معایبی که جت هیتر گازوئیلی خاموش شدن پی در پی آن است، اما علت این اتفاق چیست و آیا این مشکل در جت هیترها قابل حل است یا خیر؟ در این مطلب همراه ما باشید که در کنار یک دیگر به تمامی اطلاعات پیرامون علت این اتفاق بپردازیم.

علت خاموش شدن جت هیتر گازوئیلی

علت خاموش شدن مشعل گازوئیلی

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است منجر به خاموش شدن مشعل گازوئیلی شود. برخی از موارد به راحتی بدون کمک تکنسین حل خواهند شد، در حالی که برخی دیگر نیاز به مداخله متخصص دارند. حال یک به یک به علل خاموش شدن مشعل گازوئیلی می پردازیم.
نصب غلط فتوسل: اگر جت هیتر گازوئیلی پی در پی خاموش شود، ممکن است فتوسل مشکل داشته باشد. در واقع اگر مونتاژ فتوسل اشتباه نصب شده باشد، با خاموشی پی در پی مواجه می شوید. این کار از عملکرد عادی جت هیتر جلوگیری می کند و شما را ملزم به قرار دادن صحیح فتوسل خواهد کرد.
شاید فیلتر سوخت کثیف باشد: دلیل دیگری که ممکن است جت هیتر گازوئیلی با این مشکل مواجه شود، فیلتر سوخت کثیف است. فیلتر بنزین پس از مدتی استفاده در معرض آلودگی قرار می گیرد و باعث مسدود شدن خط سوخت می شود. این موضوع باعث خواهد شد که جت هیتر خاموش شده یا هرگز دیگر روشن نشود.
اتصال الکتریکی معیوب: گاهی اوقات مشکل اتصال الکتریکی ممکن است باعث شود که جت هیتر گازوئیلی شما پی در پی خاموش شود. باید اتصالات سیم به درستی بین BCP و فتوسل وجود داشته باشد که در نهایت جت هیتر شما به درستی کار کند. در غیر این صورت باید این مشکل را اصلاح کنید که بتوانید دوباره از فعالیت هیتر خود لذت ببرید. اما ابتدا بررسی کنید که آیا سیم ها آسیب دیده اند یا خیر؟ با این حال توصیه می‌شود که برای رفع این مشکل از تکنسین کمک بگیرید.
فیلتر پرز یا خروجی هوا مسدود شده است: همچنین جت هیتر ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر پرز یا خروجی هوا به طور عادی کار نکند. این اتفاق باعث می شود که جت هیتر ابتدا روشن شده و در نهایت سریعاً خاموش شود. توجه داشته باشید که فیلتر پرز کثیف باعث ایجاد انسداد می شود و در جریان عادی گرما و هوا به داخل و خارج سیستم اختلال ایجاد می کند.
از گازوئیل بی کیفیت یا سوخت اشتباهی استفاده می کنید: هر جت هیتر سوخت توصیه شده دارد که باید از آن استفاده کند؛ بنابراین اگر از سوخت اشتباهی با کیفیت پایین در جت هیتر خود استفاده می کنید، انتظار داشته باشید که پی در پی خاموش شود. این سوخت بر نحوه کار دهانه ها تاثیر می گذارد و در نتیجه کثیفی و زباله ها موجب مسدودی آن می شود. در پایان مشعل ها نیز مسدود خواهند شد و بخاری شما آنطور که باید به درستی روشن نمی شود.

عیب یابی جت هیتر گازوئیلی

عیب یابی جت هیتر گازوئیلی

شاید از خود بپرسید که چگونه متوجه شویم علت دقیق خاموش شدن مشعل گازوئیلی در جت هیتر چیست؟ خبر خوب این است که جت هیترهای گازوئیلی ارائه شده توسط فروشگاه نیکاسان همگی دارای قابلیت عیب یابی هوشمند هستند. به این صورت که شما با خرید این محصول دفترچه ای را برای خود دارید که در آن جا انواع کدها و معانی آن ها آمده است. با توجه به موارد به هنگام بروز مشکل با تطابق دادن کدهای ارائه شده در دفترچه و نوع ارائه شده روی دستگاه به این نتیجه خواهید رسید که مشکل اصلی جت هیتر چیست و علت خاموش شدن هیترهای گازوئیلی چه مواردی می تواند باشد.
کلام آخر
در این مطلب به تمامی اطلاعات پیرامون علل خاموش شدن مشعل جت هیتر گازوئیلی پرداختیم. با توجه به این اطلاعات و همچنین نحوه عیب یابی آن می توانید به راحتی به هنگام بروز مشکل به رفع آن پرداخته و بتوانید به راحتی از گرمای دلپذیر جت هیتر خود استفاده کنید.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

ارسال سریع و تحویل فوری
پشتیبانی 24 ساعته
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن