0سبد خرید
بخاری کارگاهی چیست

بخاری کارگاهی به بخاری هایی گفته می شود که معمولا دارای اندازه های بزرگ بوده و برای گرمایش محیط های بزرگ همچون سوله ها، مرغداری ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. بخاری کارگاهی در بازار به کوره های هوای گرم نیز معروفند. شما عزیزان می توانید برای مشاهده مدل های متنوع بخاری کارگاهی به فروشگاه اینترنتی نیکاسان مراجعه نمایید و در صورت نیاز به کسب مشاوره درباره این محصول و سایر تاسیسات گرمایشی با کارشناسان نیکاسان ارتباط برقرار نمایید.

ویژگی های بخاری کارگاهی

از ویژگی های بخاری کارگاهی می توان به قدرت گرمایش و توان حرارتی بالا اشاره نمود. بخارهای کارگاهی در دسته هیتر صنعتی جای می گیرند و از نظر نحوه عملکرد بسیار مشابه یکدیگرند. بخاری های کارگاهی بر اساس نوع سوخت مصرفی در دسته بندی های متنوعی قرار می گیرند که عبارتند از: بخاری کارگاهی گازی، بخاری کارگاهی نفتی، بخاری کارگاهی گازوئیلی و بخاری کارگاهی برقی.
در دسته بندی دیگر بخاری های کارگاهی را می توان به بخاری های فن دار و بدون فن و بخاری های دارای دودکش و بدون دودکش تقسیم بندی نمود. در استفاده از بخاری های کارگاهی بدون دودکش باید به این نکته دقت شود که لزوم وجود سیستم تهویه هوا در محیط بسته از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که برای محیط های بسته از این نوع بخاری استفاده می کنید باید بدانید که انتشار گازهای سمی حاصل از اشتعال ماده سوختنی در داخل کوره بخاری در محیط کارگاه، ممکن است خطر آفرین بوده و لذا ضروری است سیستم تهویه مناسبی برای کارگاه تعبیه نمایید. برای محیط های کارگاهی بزرگ توصیه می شود از بخاری های کارگاهی فن دار استفاده شود، فن تعبیه شده در این بخاری ها جریان هوای گرم را در محیط برقرار کرد و راندمان مناسبی دارد.

ویژگی های بخاری کارگاهی  

دلایل تمایل به استفاده از بخاری کارگاهی چیست

  • از هیترهای نفتی نیز به عنوان تجهیزات گرمایشی در محیط های کارگاهی و صنعتی استفاده می شود. معمولا در مناطقی که گازرسانی انجام نشده و سوخت مورد استفاده در آن جا نفت است از این هیترها استفاده می شود اما در مناطقی که به گاز دسترسی دارند استفاده از بخاری های کارگاهی گازسوز متداول می باشد.
  • بخاری های کارگاهی از لحاظ مصرف انرژی نسبت به سایر وسایل گرمایشی صنعتی در جایگاه بهتری قرار دارند و باعث می شود در مصرف سوخت صرفه جویی شود.
  • بخاری کارگاهی از نظر امنیت در شرایط ایده آلی هستند.
  • بخاری کارگاهی فن دار راندمان بالایی دارند و توان حرارتی آن ها نسبت به بقیه دستگاه های گرمایشی صنعتی در رده بالاتری جای گرفته است.
  • بخاری کارگاهی گازسوز دارای آلودگی های زیست محیطی کمتری است.
  • بخاری های کارگاهی معمولا به صورت استوانه ای طراحی شده و توانایی گرمایش محیط به صورت 360 درجه را دارند.

شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع بخاری های کارگاهی و هیتر از برندهای معتبر و خوشنام به فروشگاه اینترنتی نیکاسان مراجعه نمایید. 

ارسال سریع و تحویل فوری
پشتیبانی 24 ساعته
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن